Tauku dedzinātāji

Vieni no populārākajiem un arīdzan pieprasītākajiem uztura bagātinātājiem ir tauku dedzinātāji. Šo uztura bagātinātāju mērķauditorijas lielākā daļa, bez šaubām, ir sievietes — tos izvēlēties mudina vēlme pēc slaidas figūras un visai agresīva reklāma.

Mums visiem tīk labi paēst, taču, turpinot mazkustīgu dzīvesveidu, uzkrājas tauki un palielinās svars. Kad cilvēks to konstatē, viņš vispirms cenšas izmantot vismazākās pretestības un pūļu pielikšanas ceļu. Ja šis princips attiecas arī uz uztura bagātinātājiem, nereti dažs labs steidz iegādāties savu pirmo tauku dedzinātāju produktu. Tomēr bieži vien pēc pirmās un pat otrās bundžiņas vai pudelītes iztukšošanas cilvēks atmet šim pasākumam ar roku, jo nekādu vai gandrīz nekādu būtisku rezultātu nav. Kāpēc?

Vai tauku dedzinātāji ir mazefektīvi? Vai arī tie ir tikai triks, lai izvilinātu latus no jūsu maciņa? Kāpēc vieni, lietojot tauku dedzinātājus, iegūst slaidāku figūru, bet citi ne? Mēģināšu to izskaidrot.
 Daudzi uzskata, ka ir nopirkuši brīnumlīdzekli, un gaida iespaidīgus rezultātus, cerot, ka tauku dedzinātāji paši par sevi kausēs uzkrātos taukus un samazinās lieko ķermeņa masu. Turklāt viņi domā, ka var turpināt tādu pašu dzīves ritmu, kāds tas bijis līdz šim, kura dēļ radušies priekšnoteikumi liekā svara uzkrāšanai. Ja salīdzinām slaidas figūras atgūšanu ar nokļūšanu līdz tuvējai pilsētai, tad, protams, ātrāk tur varēs nokļūt, braucot ar divriteni (lietojot tauku dedzinātājus) nekā ejot kājām — process būs ne vien ātrāks, bet arī vieglāks un patīkamāks. Tajā pašā laikā, stāvot ar divriteni uz ceļa un nemēģinot virzīties uz priekšu, respektīvi, nemēģinot papūlēties, lai sasniegtu mērķi, nekur netiksiet un nebūs arī nekādu rezultātu.

Ko tad īsti dod tauku dedzinātāji, un kā viņi «strādā»?
Visi uztura bagātinātāji ar taukus dedzinošu efektu pamatā balstās uz trim vaļiem: tauku vielmaiņas uzlabošanu slodzes ietekmē, apetītes slāpēšanu un termoregulāciju jeb vielmaiņas paātrināšanu. Bet pati galvenā ir zeme, ko tur šie trīs vaļi, — balanss starp uzņemtajām un izlietotajām kalorijām.
Slaidākas ķermeņa iegūšanas zelta likums ir — jāēd nedaudz mazāk pārtikas nekā iztērējat fizioloģiskiem procesiem, ķermeņa siltuma uzturēšanai un ikdienas slodzei. Tikai tad organisms ķersies pie neaizskaramajām rezervēm — taukiem. Apzinoties un ievērojot šo principu, netrūks rezultātu, un, ja vēl pievienosiet šim ar prātu apjaustajam procesam tādus uztura bagātinātājus kā tauku dedzinātāji, mērķim pietuvosieties ātrāk un efektīvāk.

Labs palīgs apņēmīgajiem
Vai šie trīs vaļi ir vienlīdz spēcīgi? Lielākā daļa uzskata, ka L-Carnitine ir svarīgākais taukus dedzinošais elements, jo tas tiek pārstāvēts dažādos jau pudelēs pildītos dzērienos. Karnitīns pieder pie to elementu grupas, kas uzlabo enerģijas iegūšanu no tauku šūnām tieši slodzes laikā. Bet tas nav vienīgais šīs grupas komponents. Tāpēc es ieteiktu izmantot tādus tauku dedzinātājus, kuros ir vairāk elementu, — iedarbība būs plašāka.

Uztura bagātinātāji, kas ir apetītes slāpētāji un ogļhidrātu vai tauku uzsūkšanās bloķētāji, tādi kā «Carb Block» vai «Chitosan», neļauj barībai pilnvērtīgi uzsūkties organismā. Ja ēšanas prieki jums ir ļoti svarīgi, šis produkts palīdzēs samazināt kopējo uzņemto kaloriju skaitu. Tikai atcerieties — nepārkāpiet jau pieminēto zelta likumu!

Pēdējā laikā popularitāti ieguvuši termogēnie tauku dedzinātāji. Tie paaugstina ķermeņa temperatūru, līdz ar to ķermenis patērē vairāk kaloriju, ražojot siltumu. Pārsvarā šie produkti satur trīs galvenos komponentus — aspirīna, kofeīna un efedrīna dabiskas izcelsmes ekvivalentus.
Daudzos tauku dedzinātājos ir apvienotas vairākas īpašības. Piemēram, Daudzos tauku dedzinātājos ir apvienotas vairākas īpašības. Piemēram, "Animal Cuts", "Fat Burner V-10", "Super Cuts3" vai "Red Burn" bez termogēnās grupas satur arī apetīti bremzējošo grupu, augu valsts diurētiķus un antikatabolisko grupu. Slodzes laikā tas ir svarīgi tādēļ, lai pēc iespējas vairāk noārdītos tauku šūnas un iespējami mazāk — muskuļu audi. Jo viens grams ogļhidrātu un viens grams olbaltumvielu spēj dot aptuveni vienādu enerģiju, tas ir, vienādu skaitu kaloriju. No viena grama tauku var izvilināt apm. 2 reizes vairāk enerģijas, tas nozīmē, lai to likvidētu ir jāveic 2x ilgstošāks darbs.
Tauku dedzinātāju sortiments ir pietiekami plašs, un izvēles iespējas — lielas, tāpēc, izvēloties atbilstošāko uztura bagātinātāju, nekautrējieties prasīt padomu zinošiem speciālistiem, treneriem, diētas ārstiem. Uzklausiet to cilvēku pieredzi, kuri pašu spēkiem (šeit nedomāju plastiskās ķirurģijas brīnumus) ievērojami uzlabojuši savas figūras formas. Esmu pārliecināts, ka lielākā daļa apstiprinās: pārmaiņas ķermenī ir tiešs rezultāts pārmaiņām jūsu domāšanā un dzīves uztverē. Bet uztura bagātinātāji ar taukus dedzinošo efektu ir tikai labs papildinājums apņēmības pilnajā ceļā uz mērķi.

Māris Šveiduks