Arginīns

Nepareizs, nesabalansēts uzturs vai nepietiekama proteīnu asimilācija gremošanas sistēmā var radīt šādu nepietiekamību. Aminoskābju papildināšana svarīga ir, ja jūs ciešat distrofijas, sirgstat ar psihiskām, nervu vai sirds un asinsvadu slimībām, hroniskā noguruma sindromu, diabētu, epilepsiju, anēmiju, uzlabojat veselību pēc pārmērīgas alkohola, narkotisko vielu lietošanas vai pēc ilgstošas ārstnieciskās diētas.

Aminoskābes ir neirotransmisteri vai arī neirotransmistru priekšteči – nervu impulsu raidītāji sinapsēs – tas ir, piedalās centrālās nervu sistēmas darbībā, ļaujot tai uztvert un nosūtīt signālus. L- argenīns, tāpat kā citas aminoskābes, kalpo kā celtniecības materiāls, no kura organisms sintezē olbaltumvielas, hormonus, fermentus.
Nokļūstot uz gļotādas, mentols pastiprina L-argenīna uzsūkšanos, kas radot vietējo iedarbību, veicina šūnu sadzīšanu un atjaunošanos. Tālāk iesūcoties un nokļūstot asinsrites sistēmā, no L-argenīna sintezējas ferments un šūnās izveidojas slāpekļa monoksīds (NO) – nestabils savienojums, kas organismā eksistē tikai apmēram 2 stundas. NO klātbūtnes laikā organismā notiek visu asinsvadu sieniņu muskulatūras atslābināšanās, kas ievērojami veicina cilvēka organisma asins un limfas aprites uzlabošanos. Bez tam slāpekļa monoksīds vada procesus gan šūnu iekšienē, gan arī starp šūnām, tas piedalās un paātrina nervu impulsu pārvadi no viena nervu gala uz otru, daudz ātrāk nekā dabīgie neiromedistori. Mehānisms, kā slāpekļa monoksīds veicina asins pieplūdumu dzimumorgānos, tātad erekcijas un orgasma stiprumu, ir vienāds gan vīriešiem, gan sievietēm.

L-argenīns ir atbildīgs par daudzu funkciju izpildi organismā.
L-argenīns ir proteīnu veidojoša neaizstājamā aminoskābe pieaugušajiem, taču bērniem tā ir neaistājamā aminoskābe. Visā pasaulē arginīnu dēvē par visvarenāko kardioloģijas un imunoloģijas aminoskābi. Arginīns ir slāpekļa oksīda (NO) – Ļoti spēcīga asinsvadu paplašināšanas avots, tāpēc to sekmīgi var nozīmēt pie sirds un asinsvadu slimībām. Nodrošina normālu arteriālā spiediena līmeni, uztur sirds un asinsvadu sistēmas veselību, veicina asinsvadu paplašināšanos un tādējādi novērš aterosklerotisko plātnīšu veidošanos, nodrošina asins pieplūdi ekstremitātēm, labvēlīgi iespaido priekšdzsiedzera darbību, palēnina labdabīgo un ļaundabīgo audzēju attīstību, regulē hormonu izstrādi, veicina brūču sadzīšanu, stiprina imūnsistēmu. Tiek pielietots kultūristu līdzekļos, lai palielinātu muskuļu masu un samazinātu tauku daudzumu. Pieaug spēka rādītāji, kā arī treniņos ir augstāka intensitāte un izturība. Spēlē svarīgu lomu aknu cirozes un tauku infiltrācijas problēmu ārstēšanai vai novēršanai. Veicina dezintoksikācijas procesus aknās (pirmām kārtām amonjaka neitralizēšanu).

L-arginīns ir dabīgā aminoskābe, kura atrodama struktūras olbaltumvielu, fermentu, globulīnu un hormonu sastāvā cilvēka organismā. 

Arginīnam piemīt lielisks psihotropisks efekts. Izsaucot somatropīna (augšanas hormons) daudzuma palielielināšanu līdz augšējai normālai robežai. Arginīns uzlabo garastāvokli, izraisa cilvēka aktivitāti, iniciatīvu un izturību, ienesot noteiktas kvalitātes psihisko enerģiju cilvēka uzvedībā.

Arginīns ir atrodams augstā koncentrācijā sēklās un riekstos, piemēram, zemesriekstos vai mandelēs. Turklāt ir atrodams lielos daudzumos šokolādē un vīnogās.

Ieteicamā deva, lai treniņā būtu labs PUMP efekts ir 3-5 grami.